Jdi na obsah Jdi na menu
 


Záchodek - ideální je speciální trojúhelníkový záchodek pro fretky se zvýšenou zadní stěnou. Ta je zvlášť důležitá pro samce, kteří mají sklon vykonat potřebu výš, než je okraj běžného kočičího záchodku. Vyrábí se s krytem nebo bez a podle provedení stojí asi od 100,- do 500,- Kč. Relativně vhodné jsou také záchodky pro koťata, se sníženým vstupem a případně s rámem, pod který se dá uchytit igelit (brání poškrábání plastu pískem - v drobných rýhách se snáz drží špína).

Stelivo - jsou dva základní typy: hrudkovací a nehrudkovací. Protože fretky jsou masožravci s poměrně čstým vyměšováním, je vhodné použít i deodorant steliva - většinou ve formě malých kamínků, které se ke stelivu přisypou.

Postroje a vodítka - prodávají se postroje z úzkého popruhu s plastovými sponkami. Jsou sice hezky barevné, ale podle mých zkušeností lámou srst a přibalené pevné vodítko také není pro fretku ideální. Za nejlepší považuji kožené postroje podšité měkkým filcem, ve tvaru písmene H a samonavíjecí vodítko pro kočky (např. Flexi). Kožený postroj pro samce by měl mít pásky dlouhé 25 cm a spojku mezi pacičky 6 cm, samici stačí 21 a 5 cm. Protože mnohé obchody s chovatelskými potřebami tyto postroje od dodavatelů odmítají odebírat (raději vám nabídnou zbytečně velký postroj, který ovšem mohou snadno prodat i majiteli malého psa nebo kočky), je většinou nutné ho objednat u sedláře. (Snažíme se zajistit jejich prodej i na akcích Klubu.)

Šampóny - firma Bernina dodává speciální šampón pro fretky, bio sprej na srst (působí proti parazitům) a sprej pro lesk srsti. Všechny tyto výrobky můžete sehnat v prodejnách Gimpet za cca 230,- Kč za čtvrtlitrové balení.

Pelíšky - Prodávají se nejrůznější typy: od jednoduché deky (tzv. houpačka) přes tunely a kapsy až po složité hrady či létající talíře. Podle typu a výrobce mohou stát od tří set korun až po částky kolem tisíce. V našich tipech najdete jednoduchý návod, jak fretkám takovou hebounkou noru ušít.

Přepravky a batůžky - pro cestování fretkám stačí nejmenší přepravky pro kočky nebo koťata. Musejí být dostatečně bytelné, protože narozdíl od koček fretky jsou koumáci a hned začnou přemýšlet, jak přepravku rozebrat. Tašky na přenášení psů nejsou příliš vhodné, protože většina fretek z nich utíká, lepší jsou batůžky. Fretkám se v batohu na vašem břiše líbí, většinou neutíkají a navíc máte volné ruce, abyste je případně chytali.

 

Hračky

 

 

  • Fretkám se v podstatě líbí hračky pro kočky, tedy to, co se dá lovit. Můžete vyzkoušet různé míčky s rolničkou, ale protože fretka má menší tlamičku, musejí mít otvory, kde míček zachytí do zubů.
  • V poslední době se dají sehnat i speciální hračky pro fretky: míčky s rolničkou (Karlie, 3ks za cca 120,- Kč), tzv."smrdutý míček" (děrovaná koule ze dvou polovin, do které schováte svou ponožku) nebo míček na pamlsky (má malá dvířka, kudy se dají dovnitř granule a fretka musí přijít na to, jak se k nim dostat) - oba posledně jmenované stojí kolem 150,- Kč.
  • U pískacích gumových hraček dávejte pozor zejména na mláďata, která je ráda okusují a mívají tendenci kus gumy spolknout (to může být nebezpečné). Pro samičky v době falešné březosti je použije pouze sebevrah. Zvukem totiž připomínají pískot mláďat v nouzi a samička je bude stejně zuřivě bránit. Obecně jsou vhodnější podlouhlé úzké tvary (jezevčík, housenka), které fretka snáz uchopí.
  • Fretky jsou skromné, a tak si užijí i hračky s minimální pořizovací hodnotou, jako je například roura od koberce nebo drenážní trubka, kterou probíhají, zmačkaný hedvábný papír, v kterém ňuchají a šustí, dřevěná špulka od nití, vymytá pet lahev nebo tuba od Celaskonu z poloviny naplněná granulemi. Ti obětavější mohou naplnit plastový úložný box s víkem do poloviny sterilním (přepečeným) pískem nebo zeminou, méně odvážní alespoň šustivými papíry, a nechat fretky hrabat noru.

 

 

Základní a zcela nezbytnou složkou potravy fretek je maso – tomu je také uzpůsobeno jejich trávení. Při výběru vhodného krmiva je proto nutné věnovat pozornost nejen obsahu bílkovin a tuků, ale také jejich zdroji (rostlinné bílkoviny fretky nedokáží dobře využít). Ve složení krmiva se nejprve uvádějí ty živiny, které jsou zastoupeny nejvíce. Zejména mladé fretky mají velmi vysoké nároky na obsah bílkovin a tuků, pro starší fretky je zase důležitý co nejnižší obsah popelovin, zatěžujících ledviny, případně i nižší obsah bílkovin (v případě nejasností se poraďte s veterinářem).

Přehled složení krmiv:

ANF - Super Premium - složení: Drůbeží maso, rýže, celozrnné obiloviny, drůbeží tuk (smícháno s vitamínem E), řepná dřeň, sušené celé vejce, rybí maso, lecitin, rybí olej, sůl, lysin, methionin, taurin (jako doplněk potravy), biotin (vit B) (doplněk), niacin (vitamín), vitamín B1, vitamín A (doplněk), vitamín B6, riboflavín vitamín B2 (doplněk), vitamín C, vitamín D3 (doplněk), kyselina listová, jodičnan vápenatý (zdroj jódu), disulfid menadion sodný (zdroj působení vitamínu K3), seleničitan sodný (zdroj selenu), výtažek z juky schidigery.
(podrobně na www.anf.cz ), Texas, USA)

Living world - Premium Ferret Food - složení: porce drůbeže, drůbeží tuk (konzervováno tokoferoly a k. citronovou), mletá kukuřice, sušená vejce, sladovnická rýže, sušená řepná dužina, drůbeží vývar, kvasničná kultura, lecitin, sůl, k. fosforová, hydrogenfosforečnan divápenatý, propionát vápenatý (konzervant), DL-methionin, hydrochlorid cholinu, uhličitan vápenatý, L-lysin, fermentační extrakt sušeného accharomyces cerevisiae, extrakt rozmarýny lékařské, taurin, fermentovaný rozpustný pr. Ze suš. Kukuřice, extrakt z juky schidigery, proteinát železa, síran železnatý, zink-methionin komplex, oxid zinečnatý, seleničitan sodný, přídavek vit. E, přídavek vit. B12, proteinát mědi, síran měďnatý, proteinát hořčíku, oxid manganatý, cukerný alkohol, k. listová, niacin, pantothenát vápenatý, přídavek vit. A, riboflavin, pyridoxin hydrochlorid, thiamin nitrát, biotin, menadionsolfonát sodný (zdroj působení vit. A), jodičnan vápenatý, přídavek vit. D3.
( www.hagen.com, Kanada)

Vitakraft - Premium Menu - složení: drůbeží moučka, rýže, drůbeží tuk, kukuřice, sušená řepná dužina, sušená vejce,rybí moučka, kvasnice, drůbeží játra, lecitin, rostlinný olej, rybí tuk, natriumchlorid, kaliumchlorid, uhličitan vápenatý, L-lysin, DL-methionin.
( www.vitacraft.com, Německo)

KAYTEE - exact Rainbow - složení: kuřecí moučka, moučka z drůbežích vedlejších produktů, drůbeží tuk, sladovnická rýže???, mletá kukuřice, vaječné produkty, sušená řepa, kukuřičná škrobová moučka, mletá pšenice, rybí moučka, sojový olej, sušené droždí, kukuřičný cukr, sůl, chlorid draselný, L-lysin, DL-methionin, směs tokoferolů (konzervační látky), výtažek z rozmarýnu, kyselina citronová, kys. Propionová (konzervační látka), taurin, doplněk vitamínu A, cholin chlorid, výtažek z Yucca schidigera, dicalcium fosfát (fosforečnan divápenatý?), doplněk vitamínu E, doplněk vitamínu B12, doplněk riboflavinu, oxid zinečnatý, uhličitan železnatý?, oxid manganu?, menadionsolfonát sodný (zdroj působení vitamínu K), niacin, pantothenát vápenatý, síran měďnatý, mononitrát thiaminu, pyridoxi hydrochlorid, cholecalciferol (zdroj vitamínu D3), kyselina listová, jodičnan vápenatý, biotin, uhličitan kobaltnatý, Seleničitan sodný, umělá barviva, přírodní ochucovadla.
( www.kaytee.com, USA, informace o distribuci v ČR: Ing Eva Šimerdová, tel.: 420 603 174 397)

Ferret Complete od James Wellbeloved - složení: moučka z krůtího maso, mletá celozrnná pšenice, sojový olej, maso ze sleďů, škvarky, krůtí šťáva, drůbeží tuk, řepná dužnina, přírodní bramborový protein, plnotučné lněné semínkovitamíny a minerály, výtažek z juky schidigery, konzervováno přírodními antioxidanty vitamínem E a C.
( www.wellbeloved.co.uk, První britské krmivo pro fretky)

Firstmate - Ferret feed - složení: kuřecí moučka, rýže, kuřecí tuk, játrová moučka, řepné řízky, sleďová moučka, Dihydrogenfosforečnan vápenatý, krmná sůl, cholinchlorid, kyselina sorbová, vitamín C, A, D3, E, K3, B1, B2, B6, B12, kyselina nikotinová, pantothenan vápenatý, kyselina listová, biotin, síran železnatý monohydrát, oxid zinečnatý, oxid manganatý, síran měďnatý pentahydrát, jodičnan vápenatý monohydrát, síran kobaltnatý monohydrát, seleničnan sodný.
( www.firstmate.cz )

Bio Huron - složení: obilniny, kuřecí moučka, zeleninové výtažky, řepná dužnina, tuky a oleje, minerály, vitamín A, vitamín D, vitamín E, propylgalát, kys. Citronová, uhličitan vápenatý, oxid křemičitý, košelinová červeň A, čern BN, patentní modř V. Trvanlivost: 12 měsíců.
(Zaragoza, dovozce EIVO Czech Pet s.r.o., Praha 5, Lidická 26, registrační číslo 20076, tel.: 267 107 361-2, fax: 267 107 363, www.eivo.cz )

Sluis složení: 46% drůbežího masa ze zvířat, která nebyla krmena hormony, bez konzervačních látek, dochucovadel a konzervantů - vhodné pro alergické fretky, obsahuje taurin pro zdravou kůži a srst. V angličtině je podrobně rozepsané složení včetně aminokyselin, v češtině bohužel na obalu chybí i základní procentuální zastoupení živin.
(Distribuce: EIVO Czech Pet s.r.o., Praha 5, Lidická 26, registrační číslo 20076, tel.: 267 107 361-2, fax: 267 107 363, www.eivo.cz )

Encia Menu Nature - složení: maso a živočišné produkty, obiloviny, oleje a tuky, vedlejší produkty rostlinného původu, vejce a vaječné produkty, kvasnice, pentahydrát síranu měďnatého, vitamíny A, D3, E, sorban draselný, cholinová žluť, karamel, BHA. Trvanlivost: 18 měsíců
(Dovozce: Almika s.r.o., Dukelských hrdinů 16, Praha 7, registrační číslo 20061, www.almika.cz )

Duo Ferret - složení: maso a masné deriváty (minimálně 15% kuře), tuky a oleje, ryby a rybí deriváty (min 2%), obiloviny, zeleninové vedlejší produkty, minerály. Obsahuje antioxidanty. Obsahuje esenciální mastné omega kyseliny, lecitin a taurin.
(Výrobce: Versele- laga, Belgie www.versele-laga.com Dovozce: Jindřich Machowski - CHOVEX, Třanovice 287, 739 53 Hnojník)

Premium Frettchen futter, Dr. Clauder's - složení: hovězí a kuřecí moučka (v češtině se uvádí maso a výrobky živočišného původu), kukuřice, rýže (v čj přesunuto na vzdálenější pozici pod označením "výrobky z rostlin"), živočišné tuky, rybí moučka (uvedena ve francouzštině, italštině a španělštině), vejce a výrobky z vajec (uvedeny v češtině a němčině), kvasnice, minerály, vitamíny POZOR! Česká přelepka vychází ze složení v němčině, které se ovšem liší od ostatních jazyků. Uvedené složení v němčině je "lepší" než v ostatních jazycích, složení v češtině ještě i oproti němčině šikovně přesouvá pozice v uvedeném složení, aby působilo lepším dojmem!!!!
(Výrobce: Dr. Clauder GmbH and Co. KG, Hamminkeln, www.dr-clauders.de Distributor: Gimborn Česká republika s.r.o., Ve Žlíbku 1849, Praha 9)

Fernando, Bogro - složení: maso a vedlejší živočišné produkty, obiloviny, tuky a oleje, kvasnice, vejce a vaječné produkty, ryby a vedlejší produkty z ryb, seeds???, minerálie. Obsahuje antioxidanty, bez umělých barviv, ochucovadel a aroma.
(Výrobce: Bogro, http://contenido.w-plus.de/bewital/fernando )

 

Přehřátí

 

 

Už je to zkrátka tak: fretčí potní žlázy stojí za starou belu, takže naše děťátka ohrožují už teploty kolem třiceti stupňů. Protože pro ně může být přehřátí nebezpečné, je základem prevence. První pravidlo: dostatek vody je asi zbytečné psát, ale v určitých situacích člověk zapomene. V horkém počasí je nejlepší brát s sebou vodu úplně všude, i na krátké procházky. Ideální jsou malé (např. 100 ml) napáječky. Aby se vám nevylily do tašky, překryjte hrdlo tenkou folií na potraviny a přes ni zašroubujte hubičku. Pokud se vám zdá, že je fretka uhřátá (rychle dýchá s otevřenou tlamou), můžete jí namočit hlavu a tlapky (polštářky tlapek jsou hlavním místem, kudy fretky odvádějí teplo). Pokud někam cestujete autem, jeďte radši hodně brzy ráno nebo pozdě večer, nikdy fretky nenechávejte v zavřeném autě.

Ochlazování doma: přivstaňte si a vyvětrejte brzy ráno přes prostěradlo namočené ve studené vodě, před odchodem do práce zatáhněte závěsy, žaluzie atp. Pokud máte klimatizaci, je sice ekonomické ji vypnout, ale rozumné to zrovna není. Tip: Nechejte zmrazit chladící vložky, zabalte je třeba do ručníku (nejlepší je starý povlak na malý polštář), případně ještě přes ně dejte starý ručník a položte vedle pelíšku nebo i pod něj. Ještě jeden tip: namočte a důkladně vyždímejte ručník nebo osušku, nechejte ho zmrazit a přehoďte přes klec.

První pomoc, když už k přehřátí dojde: pokud fretka jenom trochu funí a je unavená, obvykle stačí otírat polštářky tlapek chladnou vodou a případně namočit hlavu. Není od věci nabídnout večer fretkám koupel ve vlažné vodě, pokud o ní projeví zájem. Je-li situace vážná a fretka vypadá, že každou chvíli zkolabuje, je nejrychlejší pomoc ponořit jí opatrně do chladné vody. Protože stejně jako uhřátý člověk může z teplotního šoku zkolabovat, je nejlepší ochlazovat postupně (voda nesmí být ledová!!!). Ideální je, pokud snáší sprchu, ale stačí i kbelík s vlažnou vodou, do kterého postupně připouštíte chladnější. Do deseti minut by měla být celkem v pohodě, ale unavená, takže jí dejte napít vody s Glukopurem nebo jinou kalorickou bombu, třeba Calopet. Při improvizaci poslouží stejně dobře také žloutek rozetřený s troškou medu.

Pokud máte někdo fretky ve venkovních voliérách, je dobré stínit je a stříkat střechy voliér studenou vodou.

Pro všechny případy je vždy dobré zjistit si ordinační hodiny nejbližšího veterináře, nejbližší nonstop pohotovost a pokud nemáte vlastní auto, zapiště si i čísla veterinární záchranky: 602 322 212, 603 874 044 a 603 417 335, kde v každou denní dobu ostatně vědí, která klinika má zrovna otevřeno. Potřebné kontakty najdete také v naší rubrice SOS rychlá pomoc.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

where to buy viagra in patong fhwsbbolthdBummaBtjamedyl

(Fmrfjeala, 12. 5. 2021 21:57)

looking for cialis 60mg https://cialisee.com/ buy cialis black

ont i ögonen av ljus

(ont i ögonen av ljus, 12. 5. 2021 21:01)


Hello, i think that i saw you visited my blog thus i came to go back the desire?.I'm trying to in finding things to improve my website!I guess its adequate to use a few of your ideas!! ont i ögonen av ljus ythve.wommintpri.com/map2.php

women taking viagra 2012 fcsogsaxzvofbldBummaBtjamedyf

(Anoojeala, 12. 5. 2021 18:30)

viagra mujer natural https://llviagra.com/ viagra decision

generic cialis tadalafil 20 mg from india hvdgeeahdBummaBtjamedyn

(BbshRami, 12. 5. 2021 5:21)

viagra savings card https://loxviagra.com/ - over the counter viagra cvs when is generic viagra available

viagra contrareembolso 2010 fhwsbbolthdBummaBtjamedyt

(Fmrfjeala, 12. 5. 2021 2:38)

generi cialis https://cialisee.com/ cialis no perscription

walmart pharmacy online dgsolbvfdEnquixrwwaj

(LbsoAdume, 11. 5. 2021 20:30)

viagra or cialis or levitra trial https://ucialisdas.com/ cialis cheap buy

Decorations

(Decorations, 11. 5. 2021 18:28)


It's a shame you don't have a donate button! I'd certainly donate to this fantastic blog! I guess for now i'll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to brand new updates and will share this site with my Facebook group. Chat soon! Decorations haamo.prizsewoman.com/decorations/

gustavo cerati cocaina y viagra fcsogsaxzvofbldBummaBtjamedyr

(Anoojeala, 11. 5. 2021 15:56)

viagra gdje je kupiti https://llviagra.com/ efectos secundarios del viagra a largo plazo

Предлагаем бонусы Замочи сайт конкурента только сегодня

(PavelVladimirovich, 10. 5. 2021 23:05)


Требуется забанить онлайн-сайт вашего конкурента? С нашей фирмой это легко осуществить.
Используются действенные технологии:
- Устраняем интернет-ресурсы по любым ключевым запросам.
- Делаем 300000-400000 спамных беклинков.
- Спамим основную электронную почту компании письмами с регистрациями на мошеннических ресурсах
- Понижение позиций сайта в поисковиках по самым коммерческим ключевым словам.
- Секретная методика. Это известно только нашим специалистам.
- Гарантируем возврат денежных средств в случае неудачи.
- 100% отчет.
- Абсолютная секретность работы. Про нашу деятельность никто не узнает.

Стоимость 80$
Полная отчётность.
Оплата: Киви, Yandex.Money, Bitcoin, Visa, MasterCard...

Телегрм: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
маил: support@xrumer.cc

Работаем со Студиями!

cialis voucher afhsdbcEnquixbydga

(RebfAdume, 10. 5. 2021 15:58)

buy cialis online in canada https://rcialisgl.com/ - cialis daily vs 36 hour cialis ordering

Travels

(Travels, 10. 5. 2021 12:27)


Hey there I am so delighted I found your webpage, I really found you by accident, while I was searching on Digg for something else, Regardless I am here now and would just like to say thank you for a tremendous post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don't have time to read through it all at the moment but I have book-marked it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the superb job. Travels apdov.sewomabest.com/travels/

generic cialis with dapoxetine 80mg x 10 tabs afhsdbcEnquixaxkzx

(RebfAdume, 10. 5. 2021 10:35)

365 drug cialis https://rcialisgl.com/ cialis and dapoxetine canada

For men

(For men, 10. 5. 2021 0:28)


I got this website from my pal who informed me on the topic of this site and at the moment this time I am browsing this web site and reading very informative articles or reviews here. For men dragt.prizsewoman.com/for-men/

Relaxation

(Relaxation, 8. 5. 2021 22:54)


I blog frequently and I genuinely appreciate your content. This article has truly peaked my interest. I'm going to bookmark your blog and keep checking for new information about once a week. I opted in for your Feed as well. Relaxation ferma.teswomango.com/relaxation/

canadadrugpharmacy frbdcacldBummaBtjamedyt

(Jebgjeala, 8. 5. 2021 21:12)

Toradol https://pharmacylo.com/ wall drug store

tadalafil tablets 20 mg hvdgeeahdBummaBtjamedyx

(BbshRami, 8. 5. 2021 20:39)

viagra erection https://loxviagra.com/ statins and viagra

IMVU How To Get Free Credits 2021

(bellerEime, 8. 5. 2021 20:25)

https://andys-initial-project-5a60de.webflow.io/

===========
The line between social networking and gaming is increasingly blurring, and internet incumbents are taking notice. NetEase, the second-largest gaming company in China (behind Tencent), is among a group of investors who just backed IMVU, an avatar-focused social network operating out of California.

Menlo Park-based Structural Capital among other institutions that also joined in the strategic round totaling $35 million. IMVU has raised more than $77 million from five rounds since it was co-founded by “The Lean Startup” author Eric Ries back in 2004. The company declined to disclose its post-money valuation.

The fresh investment will be used to fund IMVU’s product development and comes fresh off a restructuring at the company. A new parent organization called Together Labs was formed to oversee its flagship platform IMVU, in which users can create virtual rooms and chat with strangers using custom avatars, a product that’s today considered by some a dating platform; a new service called Vcoin, which lets users buy, gift, earn and convert a digital asset from the IMVU platform into fiat; and other virtual services.

Founded in 2005, NetEase is now known for its news portal, music streaming app, education products and video games that compete with those of Tencent. It has over the years made a handful of minority investments in companies outside China, though it’s not nearly as aggressive as Tencent in terms of investment pace and volume.

How To Get Ap On IMVU Free

Free IMVU Credits No Human Verification
IMVU Credits Code 2021
IMVU Credits Hack No Surveys

viagra co dung duoc cho phu nu khong fhwsbbolthdBummaBtjamedyl

(Fmrfjeala, 8. 5. 2021 11:21)

cialis® https://cialisee.com/ - puchsae cialis cialis us pharmacy

News

(News, 8. 5. 2021 10:40)


Thank you for any other excellent post. Where else may anyone get that kind of info in such an ideal means of writing? I have a presentation next week, and I'm at the look for such information. News risis.teswomango.com/news/

will viagra help after prostate removal fcsogsaxzvofbldBummaBtjamedyg

(Anoojeala, 8. 5. 2021 9:13)

can you buy viagra in colombia https://llviagra.com/ will viagra help after prostate removal


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »